Co warto wiedzieć o serwisie mobilnym TIR?

Ocena: 0.00/0

W sytuacji awarii warto skorzystać z usług serwisu mobilnego TIR, który umożliwia szybką i profesjonalną pomoc na miejscu zdarzenia oraz minimalizuje czas przestoju pojazdu ciężarowego. Dlatego też każdy właściciel TIRa powinien mieć pod ręką numer telefonu do sprawdzonego serwisu mobilnego, aby w razie potrzeby móc skorzystać z jego pomocy.

Czym jest serwis mobilny TIR?

Serwis mobilny TIR to specjalistyczna usługa świadczona na rzecz użytkowników pojazdów ciężarowych, przede wszystkim tych o dużym tonażu, jak ciągniki siodłowe i naczepy. Głównym celem tego rodzaju serwisu jest szybkie i profesjonalne naprawianie usterek oraz awarii, które mogą wystąpić w trakcie podróży. Dzięki temu kierowcy nie muszą szukać warsztatu samochodowego, aby naprawić swoje auto, a usługa jest dostępna bezpośrednio na miejscu awarii.

Serwis mobilny TIR jest wykonywany przez wyspecjalizowane ekipy serwisowe, które dysponują odpowiednim sprzętem oraz narzędziami niezbędnymi do wykonania napraw. Jego zaletą jest oszczędność czasu oraz pieniędzy dla klienta – dzięki temu rozwiązaniu transport ciężarowy nie traci czasu na dojazd do warsztatu, a co za tym idzie, zmniejsza się ryzyko opóźnienia dostawy towarów czy innych problemów związanych z logistyką.

Jakie są najczęstsze awarie TIRów?

Awarie TIRów mogą być różnorodne i dotyczyć wielu części tego rodzaju pojazdów. Niektóre z nich są jednak bardziej powszechne niż inne. Oto lista najczęściej występujących problemów w przypadku TIRów:

  1. Uszkodzenie opon – jest to jedna z najbardziej powszechnych przyczyn awarii TIRów. Przyczyną może być przebita opona, ale także niewłaściwe ciśnienie czy zużycie bieżnika. W takiej sytuacji niezbędna jest wymiana opony lub jej naprawa.
  2. Awaria układu hamulcowego – hamulce są kluczowym elementem każdego pojazdu, a ich niesprawność stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Problemy z układem hamulcowym mogą dotyczyć m.in. tarcz hamulcowych, klocków czy przewodów hydraulicznych.
  3. Problemy z silnikiem – awarie silnikowe są jednymi z najgroźniejszych dla ciężarówek, gdyż mogą prowadzić do unieruchomienia pojazdu na dłuższy czas. Problemy z silnikiem mogą obejmować m.in. przegrzanie, uszkodzenie układu chłodzenia czy awarię turbosprężarki.
Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

W sytuacji awarii warto skorzystać z usług serwisu mobilnego TIR, który umożliwia szybką i profesjonalną pomoc na miejscu zdarzenia oraz minimalizuje czas przestoju pojazdu ciężarowego. Dlatego też każdy właściciel TIRa powinien mieć pod ręką numer telefonu do sprawdzonego serwisu mobilnego, aby w razie potrzeby móc skorzystać z jego pomocy.Czym jest serwis mobilny TIR?Serwis mobilny TIR to specjalistyczna usługa świadczona na rzecz użytkowników pojazdów ciężarowych, przede wszystkim tych o dużym tonażu, jak ciągniki siodłowe i naczepy. Głównym celem tego rodzaju serwisu jest szybkie i profesjonalne naprawianie usterek oraz awarii, które mogą wystąpić w trakcie podróży. Dzięki temu kierowcy nie muszą szukać warsztatu samochodowego, aby naprawić swoje auto, a usługa jest dostępna bezpośrednio na miejscu awarii.Serwis mobilny TIR jest wykonywany przez wyspecjalizowane ekipy serwisowe, które dysponują odpowiednim sprzętem oraz narzędziami nie...