Poznaj wytyczne, aby skutecznie sprzedać nieruchomość!

Ocena: 0.00/0

Aby skutecznie sprzedać nieruchomość, musisz poznać kilka ważnych wytycznych. Przygotowanie się do transakcji, jaką jest sprzedaż mieszkania, potrzebuje załatwienia kilku istotnych kwestii oraz świadomości, na co należy zwrócić swoją uwagę, aby po drodze nie natrafić na problemy i niepotrzebny stres! W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, związane z efektywną sprzedażą nieruchomości!

Jakich dokumentów należy dopilnować przy sprzedaży mieszkania? Jak dobrze wycenić mieszkanie?

Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, musimy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości? Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Ważna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następna rzecz, którą każdy myślący poważnie o transakcji ma obowiązek uczynić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych z transakcją i pieniędzmi, które za nią dostaniemy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie i po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę chcemy uzyskać oraz na co przeznaczymy zdobyte przez nas pieniądze.

Kiedy dopełnimy dotąd opisanych formalności powinniśmy przeanalizować temat wyceny naszej nieruchomości. Trzeba zastanowić się, jaką prawdopodobną grupę docelową może interesować nasze mieszkanie i ile pieniędzy może ona poświęcić na jego zakup. Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które w największym stopniu może ich zachęcać do pozostania na nim dłużej, a może nawet do zadzwonienia do nas oraz umówienia się na wizytę. Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie. W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy zlokalizowana jest przy głównej drodze, czy może bardziej na uboczu? Od kiedy było oddane do użytku? W jakim jest standardzie? Ile lat ma budynek, w którym, znajduje się nasze mieszkanie? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o analogicznym wykończeniu, lokalizacji, a także czy ich ceny w tym momencie rosną, czy spadają. Jest to ciężkie zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Przygotuj mieszkanie na sprzedaż!

Przygotowaliśmy najistotniejsze dokumenty, określiliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych klientów, więc przyszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych wrażeń osobom oglądającym. Podstawową czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów oraz usterek, na przykład wymiana żarówek. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, zatem usuń wszelkie nadliczbowe akcesoria dotychczasowych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają ubrudzeniu. Nada to mieszkaniu świeżości i zyska ono optycznie na wielkości.

Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych lokatorów, ale także dla swojego spokoju i komfortu. Zadbaj również o balkon, świeże ręczniki oraz wynieś śmieci. Podczas oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, czy też do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni kupcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest uproszczona. Wystarczy powierzchowne uprzątnięcie. Gdy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, które zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Jak przygotować ogłoszenie o sprzedaży mieszkania, aby szybko je wypromować?

Możemy ogłaszać ofertę, ale gdy nie zrobimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert emitowanych każdego dnia do sieci. Do właściwej promocji potrzebujemy porządnej reklamy, co nie tylko zwiększy ilość ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili co zwiększy szansę na zdobycie odpowiedniego kupca!

Przejrzysty kontakt oraz negocjacje z potencjalnym nabywcą!

Przejrzysty kontakt jest fundamentalną podstawą do tego, aby w ogóle rozpoczęły się jakiekolwiek rozmowy na temat sprzedaży mieszkania. I tutaj zadanie należy do Ciebie, by był on prosty. Najlepiej byłoby podać dni i godziny, w których potencjalny nabywca może zadzwonić z prośbą o spotkanie. Kiedy przychodzi czas na negocjacje, to każdy chce wyjść na tym jak najkorzystniej. Spokojnie wysłuchaj drugą stronę i spróbuj opanować emocje. Negocjacje mogą prowadzić do  burzliwych dyskusji. Rozmawiaj bez negatywnych emocji i bez pośpiechu!

Informacje:
Oceń Artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Aby skutecznie sprzedać nieruchomość, musisz poznać kilka ważnych wytycznych. Przygotowanie się do transakcji, jaką jest sprzedaż mieszkania, potrzebuje załatwienia kilku istotnych kwestii oraz świadomości, na co należy zwrócić swoją uwagę, aby po drodze nie natrafić na problemy i niepotrzebny stres! W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, związane z efektywną sprzedażą nieruchomości!Jakich dokumentów należy dopilnować przy sprzedaży mieszkania? Jak dobrze wycenić mieszkanie?Kiedy myślimy o odpowiednio przeprowadzonej transakcji, musimy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedania nieruchomości? Zdarza się, że podmiot sprzedaży ma kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie zostało jeszcze zakończone. Ważna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Następna rzecz, którą każdy myślący poważnie o transakcji ma obowiązek...