Victoria’s Secret to bielizna znana na całym świecie. Co wiesz o tej marce?

Ocena: 0.00/0

O bieliźnie marki Victoria's Secret słyszał raczej każdy. Jest marzeniem niejednej kobiety i niejednego mężczyzny, by swojej kobiecie ją kupić. Jednak ciekawostką jest, iż firma nie jest znana tylko ze swojego produktu, ale także, a może przede wszystkim z pokazów mody, które można nazwać bardzo oryginalnymi. Skąd się wzięła nazwa i jak potoczyły się losy założyciela, przeczytasz w tekście poniżej.

Jak zmieniły się sklepy z bielizną na przestrzeni dekad?

Bielizna stanowiła przez wiele lat temat tabu i nie do końca kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę, która miała być prezentem dla jego żony. Wszedł do butiku, ale miał ogromny kłopot z wyborem oraz zakupem. W dużej mierze było to spowodowane zmieszaniem ekspedientek, a sam wybór nie był zbyt atrakcyjny. Roy pomyślał o stworzeniu butików z bielizną, które będą miejscem, gdzie jednakowo dobrze czuć będą się Panowie i Panie. Sama nazwa marki nawiązuje się do angielskiej królowej Wiktorii. Intencją Raymonda było uświadomienie każdej kobiecie, że bez względu na swój status materialny i społeczny, może posiadać prześliczną bieliznę. Wnętrze pierwszego butiku, otworzonego w 1977 roku w miejscowości Stanford, było umeblowane na wzór stylu  wiktoriańskiego. O komfort Panów zadbano nie tylko przez wystrój, ale także przez kontaktowe ekspedientki. W odróżnieniu od dotychczasowych kanonów z zapałem tłumaczyły mężczyznom wszelkie zawiłości.

Sukces marki Victoria's Secret i wielka porażka jej założyciela

Z początku nic nie wskazywało na niesamowity tryumf, który ogłosiła marka. Po pierwszych sukcesach przyszły gorsze lata. Być może problemem było skupienie się na męskiej klienteli, bez dbałości o towar. Damska bielizna powinna spełniać oczekiwania kobiet. Na tym zadaniu skoncentrował się kolejny właściciel Victoria’s Secret – Leslie Wexner. Pełen energii biznesmen kupił firmę w 1982 roku za jedynie milion dolarów. Zmiana polityki firmy była autentycznym strzałem w dziesiątkę. Niestety Rayowi Raymondowi dalej się nie układało, zakomunikował upadłość kolejnej firmy, rozpadła się jego rodzina. Ostatecznie, w 1993 roku popełnił samobójstwo.

Rozsławione pokazy mody Victoria's Secret

Właściciel Victoria’s Secret postawił na bardziej damski wystrój sklepów. Jednak kluczem do sukcesu okazały się piękne modelki noszące bieliznę marki. Gwiazdy przyniosły Victoria’s Secret gigantyczny rozgłos oraz oszałamiający sukces. Podtrzymywany jest on dzięki corocznym pokazom kolekcji. „Victoria’s Secret Fashion Show” pierwszy raz odbyło się w 1995 roku. Cztery lata później pokaz został wyemitowany na żywo w telewizji oraz wyświetlony na Times Square w Nowym Jorku. Tym sposobem seksowna bielizna na stałe zagościła w świecie mody.

Pokazy mody tej amerykańskiej marki rozpalały wyobraźnię i mówiło się o nich długo. Dla modelek, które szybko zyskały miano „Aniołków" była to niewątpliwa przepustka do wielkiej kariery. Pokazy organizowane były naprawdę z wielkim przepychem. Kolorowe, głośne i wystrzałowe i oczywiście prezentujące bieliznę wartą miliony. Wyczekiwano ich jak wielkich wydarzeń sportowych czy wyborów prezydenckich. Nic więc dziwnego, że marka jest znana na całym świecie, a jej popularność nie spada.

Informacje:
Oceń Artykuł:

1Komentarze

waleria2006

Mi akurat bielizna tej marki nie zaimponowała, ale jak kto woli.

2022-04-21
O bieliźnie marki Victoria s Secret słyszał raczej każdy. Jest marzeniem niejednej kobiety i niejednego mężczyzny, by swojej kobiecie ją kupić. Jednak ciekawostką jest, iż firma nie jest znana tylko ze swojego produktu, ale także, a może przede wszystkim z pokazów mody, które można nazwać bardzo oryginalnymi. Skąd się wzięła nazwa i jak potoczyły się losy założyciela, przeczytasz w tekście poniżej.Jak zmieniły się sklepy z bielizną na przestrzeni dekad?Bielizna stanowiła przez wiele lat temat tabu i nie do końca kojarzyła się z seksapilem. Młody Roy Raymond chciał kupić bieliznę, która miała być prezentem dla jego żony. Wszedł do butiku, ale miał ogromny kłopot z wyborem oraz zakupem. W dużej mierze było to spowodowane zmieszaniem ekspedientek, a sam wybór nie był zbyt atrakcyjny. Roy pomyślał o stworzeniu butików z bielizną, które będą miejscem, gdzie jednakowo dobrze czuć będą się Panowie i Panie. Sama nazwa marki nawiązuje ...